Siemens 2NO+2NC CONT., AC3:30KW, 175-280VAC/DC 3RT2544-1NP30
Write a Review
SKU:
3RT2544-1NP30
Availability:
3-4 weeks
>
2NO+2NC CONT., AC3:30KW, 175-280VAC/DC
power contactor, AC-3, 65 A, 30 kW / 400 V, 4-pole, 175-280 V AC/DC, 50/60 Hz, with integrated varistor, main contacts: 2 NO + 2 NC, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, screw terminal, size: S3