Siemens 2NO+2NC CONT.,AC3:30KW,110VAC50H/120V60 3RT2544-1AK60
Write a Review
SKU:
3RT2544-1AK60
Availability:
3-4 weeks
>
2NO+2NC CONT.,AC3:30KW,110VAC50H/120V60
power contactor, AC-3, 65 A, 30 kW / 400 V, 4-pole, 110 V AC, 50 Hz / 120 V, 60 Hz, main contacts: 2 NO + 2 NC, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, screw terminal, size: S3