Allen-Bradley 100-C37UEJ10 - 100-C IEC Contactors
Write a Review
SKU:
100-C37UEJ10
>
100-C IEC Contactor, 24V DC Electronic Coil, Screw Terminals, Load Side, 37A, 1 N.O. 0 N.C. Auxiliary Contact Configuration, Single Pack
CONTACTOR DATA
Terminal TypeScrew Terminals
Rated Operating Current, AC-337A
Coil Voltage24V DC Electronic Coil
No. of Poles3 Poles
Coil TerminationLoad Side
Contact Configuration1 N.O. 0 N.C. Auxiliary Contact Configuration
Load FLA (Nameplate Value)0 A