Allen-Bradley 100-C37EJ00 - 100-C IEC Contactors
Write a Review
SKU:
100-C37EJ00
>
100-C IEC Contactor, 24V DC Electronic Coil, Screw Terminals, Line Side, 37A, 0 N.O. 0 N.C. Auxiliary Contact Configuration, Single Pack
CONTACTOR DATA
Terminal TypeScrew Terminals
Rated Operating Current, AC-337A
Coil Voltage24V DC Electronic Coil
No. of Poles3 Poles
Coil TerminationLine Side
Contact Configuration0 N.O. 0 N.C. Auxiliary Contact Configuration
Load FLA (Nameplate Value)0 A