Allen-Bradley 100-C37D00M - 100-C IEC Contactors
Write a Review
SKU:
100-C37D00M
>
100-C IEC Contactor, 110V 50Hz, Screw Terminals, Line Side, 37A, 0 N.O. 0 N.C. Auxiliary Contact Configuration, Multi Pack- Sold in Package of 20
CONTACTOR DATA
Terminal TypeScrew Terminals
Rated Operating Current, AC-337A
Coil Voltage110V 50Hz
No. of Poles3 Poles
Coil TerminationLine Side
Contact Configuration0 N.O. 0 N.C. Auxiliary Contact Configuration
Package Quantity20
Load FLA (Nameplate Value)0 A