Allen-Bradley 100-C30KJ00 - 100-C IEC Contactors
Write a Review
SKU:
100-C30KJ00
>
100-C IEC Contactor, 24V 50/60Hz, Screw Terminals, Line Side, 30A, 0 N.O. 0 N.C. Auxiliary Contact Configuration, Single Pack
CONTACTOR DATA
Terminal TypeScrew Terminals
Rated Operating Current, AC-330A
Coil Voltage24V 50/60Hz
No. of Poles3 Poles
Coil TerminationLine Side
Contact Configuration0 N.O. 0 N.C. Auxiliary Contact Configuration
Load FLA (Nameplate Value)0 A