Allen-Bradley 100-C23EJ200 - 100-C IEC Contactors
Write a Review
SKU:
100-C23EJ200
>
100-C IEC Contactor, 24V DC Electronic Coil, Screw Terminals, Line Side, 23A, 2 N.O. 2 N.C. Main Contact Configuration, Single Pack
Rated Operating Current, AC-323A
Coil Voltage24V DC Electronic Coil
No. of Poles4 Poles
Coil TerminationLine Side
Contact Configuration2 N.O. 2 N.C. Main Contact Configuration
Load FLA (Nameplate Value)0 A