Allen-Bradley 100-C12EQ300 - 100-C IEC Contactors
Write a Review
SKU:
100-C12EQ300
>
100-C IEC Contactor, 12V DC Electronic Coil, Screw Terminals, Line Side, 12A, 3 N.O. 1 N.C. Main Contact Configuration, Single Pack
Rated Operating Current, AC-312A
Coil Voltage12V DC Electronic Coil
No. of Poles4 Poles
Coil TerminationLine Side
Contact Configuration3 N.O. 1 N.C. Main Contact Configuration
Load FLA (Nameplate Value)0 A