Siemens 2NO+2NC CONTACTOR,AC3:18.5KW 3RT2535-1AP60
Write a Review
SKU:
3RT2535-1AP60
Availability:
3-4 weeks
>
2NO+2NC CONTACTOR,AC3:18.5KW
power contactor, AC-3, 35 A, 18.5 kW / 400 V, 4-pole, 220 V AC, 50 Hz / 240 V, 60 Hz, main contacts: 2 NO + 2 NC, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, screw terminal, size: S2